Ankara’nın Şereflihoçhisar ilçesinde doğan(1981) Murat Alıcı, lise öğrenimini Yenimahalle Teknik Lisesinde Elektrik teknikeri olarak tamamladı.

Alıcı, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Uluborlu MYO Bilgisayar Donanımı Bölümü’nden mezun oldu.

Meslek hayatına bilişim sektöründe devam etmeye karar verdi ve bu yönde yurtiçi ve yurtdışı başta olmak üzere profesyonel anlamda sertifikasyon süreçlerini tamamladı.

Almanya da SGI HPC ve Fransa da Quantum Library eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

2008-2013 yılları arasında yurtdışında Türkmenistan, Azerbaycan ve Nijerya gibi teknolojik altyapının inşa edildiği ülkelerde uluslararası alanda bilgi işlem faaliyetlerine çalıştığı firmada destek sağladı.

2013 yılında veri yönetimi ve yedekleme sistemlerine profesyonel anlamda destek vererek kariyerine bu iş sahası ile yön verdi.

Halen, Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarının bilgi işlem yöneticiliği ve sistem mühendisliği alanında çalışmalarına devam ederken, MYA sisteminin geliştirilmesi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.
İzmir-Menemen Endüstri Meslek Lisesinde atölye şefliği, koordinatör Müdür Yardımcılığı(3308 Çıraklık ve Mesleki Eğitim) ile Teknik Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Durmuş, 1991 yılında Ankara Yapı Meslek ve İnşaat Teknik Lisesine tekrar atandı. Emekli olduğu 2006 yılına kadar Yapı ve Yapı Ressamlığı Bölümlerinde malzeme bilgisi, betonarme, meslek ve teknik resim, yapı işletmesi ve işletme bilgisi dersleri verdi. Çanakkale Seramik’te“ Seramik Ustası Yetiştiriciliği“, Işıklar Tuğla’da“ Taban ve kaplama tuğla ustası yetiştiriciliği “kurslarında öğretmenlik yaptı.

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans yapan ve emekli olduktan sonra inşaat sektöründe tasarım ve uygulamacı olarak çalışan Durmuş, 2010 yılından itibaren özellikle inşaat iş kolunda ‘’Mesleki Eğitim Belgesi’’ eğitimlerinde eğitici ve Teknik Uzman olarak hizmet verdi.

MURAT ALICI

Sistem Mühendisi