1980 yılında İTÜ İnşaat Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletme eğitimi aldı. Kamu görevi sırasında planlama, programlama ve uygulama alanlarında çok boyutlu ve büyük bütçeli projeleri yönetti. Yönetim ,strateji konularında aldığı eğitimler ile verimlilik konusunda projeler oluşturdu.

Proje yönetimi konusunda uluslararası kuruluşların eğitimlerini aldı. Ülkemizde bu alanın gelişmesi için TPYME Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü kurucuları arasında yer aldı ve Onursal Kurucu Başkanlık görevini yürüttü.

Uluslararası gayri menkul değerleme uzmanı olarak proje finansı ve fizibilite konularında uzmanlaştı. Artıelli Group Kurucu Üyelerinden olup STK ve bazı inşaat sektör kuruluşlarının yönetim kurullarında yer almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Vakfında yönetim kurulu üyesi olarak, teknik eğitim ve kurumsal kimliğin yükseltilmesi konularında çalışmaktadır.

TOBB İnşaat Sektör Kurulu üyesi olup ayrıca Türk İnşa Sendikası Teknik ve Mesleki Hizmetlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

İSMAİL ÖZKAN

Strateji Üretim Koordinatörü