MUHAMMET ÖZTÜRK

MUHAMMET ÖZTÜRK

Genel Müdür

Malatya’da doğan(1985) Muhammet Öztürk, önce Şehit Kemal Özalper Bilgisayar Teknik Lisesi’nden, daha sonra da İnönü Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünden mezun oldu.</p> <p>Çalışma hayatına Anadolu Basın Merkezinde tasarım ve yazılım faaliyetleri ile başlayan, Gür Bilişim firmasında yazılım uzmanı olarak görev yapan Öztürk, 2011 yılında İşsiz Gençlere İş Fırsatları Avrupa Birliği Projesi’nde Yazılım ve Grafik Tasarım Uzmanı olarak sorumluluk aldı.</p> <p>Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nda (İNTES) “Yazılım, Video Tanıtım Filmi, Grafik Tasarım” alanlarında çalışan Öztürk, Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi’nde yazılım ve tanıtım bölümünde 5 yıl yazılım uzmanı olarak görev yaptı.</p> <p>Öztürk ,2000 yılından bu yana Web Yazılımı, Grafik Tasarım, Video Prodüksiyon , SEO, Sosyal Medya Uzmanlığı, ve Danışmanlık alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.</p> <p>Öztürk, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi NLP, Yaşam Koçluğu, Yönetsel alanda insan ilişkileri, Beden Dili, Zaman Yönetimi, Kuantum Düşünce Tekniği konularında sertifikasyona sahiptir.</p> <p>Yazılım, Grafik Tasarım, Video Prodüksiyon, SEO, Sosyal Medya Uzmanlığı ve Danışmanlık hizmetleri sunan Berk Medya Prodüksiyon Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. Şirketinin ve çalışma yaşamının nitelikli iş gücü ihtiyacına destek vermek için kurduğu Mesleki Yeterlilik Akademisi’nde (MYA) Kurucu Genel Müdür olarak çalışmalarını sürdürüyor.</p> <p>Muhammet Öztürk İngilizce biliyor.

İSMAİL ÖZKAN

İSMAİL ÖZKAN

Strateji Üretim Koordinatörü

1980 yılında İTÜ İnşaat Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletme eğitimi aldı. Kamu görevi sırasında planlama, programlama ve uygulama alanlarında çok boyutlu ve büyük bütçeli projeleri yönetti. Yönetim ,strateji konularında aldığı eğitimler ile verimlilik konusunda projeler oluşturdu.</p> <p>Proje yönetimi konusunda uluslararası kuruluşların eğitimlerini aldı. Ülkemizde bu alanın gelişmesi için TPYME Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü kurucuları arasında yer aldı ve Onursal Kurucu Başkanlık görevini yürüttü.</p> <p>Uluslararası gayri menkul değerleme uzmanı olarak proje finansı ve fizibilite konularında uzmanlaştı. Artıelli Group Kurucu Üyelerinden olup STK ve bazı inşaat sektör kuruluşlarının yönetim kurullarında yer almaktadır.</p> <p>İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Vakfında yönetim kurulu üyesi olarak, teknik eğitim ve kurumsal kimliğin yükseltilmesi konularında çalışmaktadır.</p> <p>TOBB İnşaat Sektör Kurulu üyesi olup ayrıca Türk İnşa Sendikası Teknik ve Mesleki Hizmetlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

MEHMET DOĞAN

MEHMET DOĞAN

Koordinatör

1977 Ankara Doğumlu Mehmet DOĞAN 2003 Kütahya Dumlupınar Ünv.Biyolog ünvanıyla mezun olmuştur.Özel dershanelerde 3 yıl çalıştıktan sonra 2006 yılında eğitim şirketi Başkent Elit Eğitim ve Danışmanlık Limited şirketini kurmuş,çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda eğitim ve dan.işleri yapmıştır.2012 yılında Ankara merkezdeki şirketine ilaveten ANKARA/Nallıhan İlçesinde dershane sektörüne başlamış,halen devam etmektedir.Aynı zamanda Kosgeb Eğitmenliği ve kobi danışmanlığı yapmaktadır.2015 yılında Berk Medya Yazılım ve Prodüksiyon Firmasında Kurucu ve Koordinatör Olarak çalışmaya devam etmektedir.2019 yılı itibarıyla Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliğinde lisans eğitime başlamıştır.Evli 1 çocuk babasıdır.</p> <p>Yaptığı Bazı Çalışmalar</p> <p>Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı<br /> Temel Girişimcilik Ve İşPlanıHazırlama Eğitim<br /> 09.05.2011<br /> 14.05.2011<br /> 30 saat<br /> Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı<br /> Temel Girişimcilik Ve İşPlanıHazırlama Eğitim<br /> 15.05.2011<br /> 21.05.2011<br /> 30 saat<br /> CTS YAZILIM<br /> TemelYönetim Becerileri<br /> İletişim-Çatışma Yön.<br /> Zaman Yönetimi<br /> Stres Ve Kriz Yönetimi<br /> 24.05.2011<br /> 22.07.2011<br /> 64 saat<br /> Eğitim Yöneticileri Ve Uzmanları Derneği<br /> GençGirişimci Geliştirme Programı<br /> 01.03.2012<br /> 16.04.2012<br /> 66 saat<br /> İDEA Bilişim Ve Savunma Sistemleri<br /> Proje Yönetimi<br /> Yömnetim Organizasyon<br /> 27.04.2012<br /> 01.05.2012<br /> 29.04.2012<br /> 04.05.2012<br /> 24 saat<br /> 32 saat<br /> BAŞKENT ELİT EĞT.VE DAN.LTD ŞTİ.<br /> Ankara İşkur İl Müdürlüğü-Temel Girişimcilik Eğitimi<br /> 03.12.2012<br /> 26.12.2012<br /> 82 saat<br /> ANKARA-GÜDÜL HALK EĞİTİM MERKEZİ<br /> Temel Girişimcilik Ve İşPlanıHazırlama Eğitim<br /> 10.03.2014<br /> 27.03.2014<br /> 70 saat<br /> BAŞKENT ELİT EĞT.VE DAN.LTD ŞTİ.<br /> Eğiticinin Eğitimi<br /> 10.06.2014<br /> 11.06.2014<br /> 16 saat<br /> NALLIHAN SEVİYE DERGİSİ DERSHANESİ<br /> Ankara İşkur İl Müdürlüğü-Temel Girişimcilik Eğitimi<br /> 17.11.2014<br /> 29.11.2014<br /> 70 saat<br /> BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI<br /> YaratıcılıkEgzersizleri,İletişim,Pazarlama-Finans,Yönetim Organizasyon<br /> 15.03.2016<br /> 25.07.2016<br /> 8Grup(300 saat)<br /> BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI<br /> Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi-<br /> 15.03.2017<br /> 25.07.2017<br /> 320 saat<br /> MAMAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI<br /> Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi-<br /> 05.03.2018<br /> 22.03.2018<br /> 90 saat

A. BORA ÇÖLGEÇEN

A. BORA ÇÖLGEÇEN

Danışman

ODTÜ Maden Mühendisliği mezunu olan Ahmet Bora ÇÖLGEÇEN çalışma hayatına Özkaynak A.Ş. de grup yöneticisi, satış müdürü, Ankara Bölge Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu. Özkaynak A.Ş. Temel Satış ve Pazarlama Eğitimi, Özkaynak A.Ş. Yönetim ve Organizasyon Eğitimi, Grolier International İleri Satış Teknikleri Eğitimi konularında eğitimler aldı. Yayın sektöründe satış organizasyonu kurma, personel alım, satış eğitimlerinin verilmesi, satış ekiplerinin sevk ve idaresi, Fuar organizasyonları, Türkiye geneli bayilikler verme, taşra ekipleri eğitimi ve koordinasyonu, satın almanın tüm süreçleri, Kanada, İtalya ve Çin’de ürün üretimi konularında faaliyet de bulundu.

GÖKALP AKYÜZ

GÖKALP AKYÜZ

Yazılım Geliştirici

Akyüz, 1962 Akhisar – Manisa doğumlu olup evli, 1 çocuk babasıdır. Yüksek Lisansını ODTÜ Nükleer Yüksek Mühendisliği Basınçlı su tipi bir nükleer reaktörün termo-hidrolik analizi için bir bilgisayar programı geliştirilmesi ve Lisansını ODTÜ Makine Mühendisliğinde yapmıştır.<br /> Deneyim ve İş Tecrübeleri;<br /> GrafNet Bilgi Sistemleri, Serbest Yazılım Geliştirici<br /> ( Bilgisayar Program yazımı, Sistem tasarımı ve danışmanlık) Uzaktan kumandalı yangın söndürme robotu projesi (Karba firması adına)<br /> Toyota Fabrikası için Otomatik Yönlendirilebilir araç Sistemi (AGV) tasarım ve yazılım geliştirilmesi (ODESA firması adına)<br /> Vakıf Ekspertiz; Ekspertiz hazırlama ve takip, web tabanlı talep giriş, evrak takip, elektronik imza. Tüm Vakıfbank şubelerinde çalışmaktadır.

NEDİM ATAK

NEDİM ATAK

İletişim Koordinatörü - Spiker

Nedim Atak, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun oldu.</p> <p>Atak, 1977 yılında bir reklamcılık ve tasarım şirketi kurdu, 1988 yılına kadar bu alanda çalıştı.</p> <p>TRT radyo ve televizyonlarında 24 yıl spiker ve yapımcı olarak görev yaptı.</p> <p>Atak, HÜRSİAD ‘da Etkili Konuşma, TED Ankara Kolejinde Soluk/ses kullanma, Ankara TÖMER’de de Diksiyon ve Hitabet ile ilgili eğitimler verdi.</p> <p>Kırgızistan Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci-eğitimcileri/Tiyatro kulübü oyuncularına etkili iletişim, ses-soluk eğitimi/Dramatik dil-Beden kullanma konularında, Başkent Oyun Atölyesi Dora Yapım Stüdyo Bireysel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri/Konuşma atölyesi hizmeti sunan Atak, Yunus Emre Vakfı yabancı öğrencileri için/Bükreş-Köstence Doğru Türkçe Seminerlerinde çalıştı.</p> <p>Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü Çalışanları ve Yöneticilerine Etkili Sunum Teknikleri ve Diksiyon Doğruları konusunda eğitimler verdi.</p> <p>Atak, 2013 yılından bu yana Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de misafir öğretim görevlisi olarak “Doğru Konuşma” adlı dersi veriyor.</p> <p>TRT yıllarında başlayan Kişisel Gelişim Eğitimlerini; diksiyon, konuşma atölyeleri, spikerlik sunuculuk, etkili iletişim konularında aralıksız sürdürüyor.

ERCAN DEVA

ERCAN DEVA

Basın Danışmanı

Ankara’da doğan(1946) Ercan Deva, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi İtalyan Filolojisi’nden mezun oldu.</p> <p>Yazılı ve görsel basın sektöründe, farklı kulvarlarda 45 yıldan fazla hizmet veren gazeteci Ercan Deva, 9 yıl Ankara Sanayi Odası’nda, 15 yıl da İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nda (İNTES) Basın Danışmanlığı yaptı.</p> <p>Deva, İNTES’in Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi’ni kurduğu dönemde, bu önemli konunun kamuoyunun dikkatine sunulması için yoğun çaba harcadı.</p> <p>Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmanın çalışma hayatına getireceği faydalar konusunda İNTES’in düzenlediği etkinliklerin basın organizasyonunu yaptı.</p> <p>On yılı aşkın bir süreden beri iletişim alanında ayrıntılı inceleme ve çalışmalar yapan Deva, bilgi birikimlerini özel toplantılarda paylaşıyor. Kişisel farkındalık konusunu çok yönlü araştıran Deva’nın yayımlanma aşamasında olan bir kitap çalışması bulunuyor.</p> <p>Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin kurucuları arasında bulunan ve Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi olan Deva, sürekli basın kartı sahibidir.<br /> Deva MYA Basın Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

HAYDAR BATTALLIOĞLU

HAYDAR BATTALLIOĞLU

A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı

1970 yılında Kırıkkale’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Kırıkkale de tamamlamıştır. 1996 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Eğitimi lisans programından ve aynı üniversitenin yüksek lisans programından mezun olmuştur. Evli ve ikisi kız ve biri erkek üç çocuk babasıdır. Milli eğitim bakanlığının; projeler daire başkanlığında; işgücü piyasası uzmanı, proje uzmanı ve meslek standartları uzmanı olarak; Avrupa birliği ve dünya bankası projelerinde çalışmıştır.</p> <p>Proje faaliyetleri kapsamında; Avrupa birliği ülkeleri ve Amerika’da eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Mesleki eğitimin güçlendirilmesi projesi(MEGEP) kapsamında onlarca mesleğin meslek standartları hazırlanmasında komisyon başkanlığı yapmıştır. Mesleki yeterlilik kurumunun(MYK) kurulmasından sonra, Milli eğitim bakanlığını temsilen mesleki yeterlilik kurumu, Elektrik Elektronik sektör komitesinde başkan vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Ankara esnaf odaları birliğinde(ANKESOB) mesleki eğitim ve danışma birimi üyesi olarak, esnaf odalarının mesleki eğitim faaliyetlerinde görevi devam etmektedir. 2015 yılında itibaren A sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak; milli eğitim bakanlığı ve meslek odalarına katkı sağlamakta, aynı zamanda uzman elektrik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Meslek standartları, mesleki eğitim, iş piyasası ve iş sağlığı ve güvenliği konularında çok sayıda seminer, konferans ve makaleleri bulunmaktadır. İngilizce bilmekte, kitap okumak, yürüyüş yapmak ve bahçe işleri yapmak hobileri arasındadır.

İBRAHİM K. DİNÇ

İBRAHİM K. DİNÇ

Eğitimci

1974 yılında girdiği Siyasal Bilgiler Fakültesi/Mülkiye’nin o zamanki adıyla Siyaset ve İdare bölümünü 1980’de bitirdi. Yüzünü o dönemlerin en parlak iş alanlarından biri olan İletişim ve Reklam sektörüne çevirdi. Sırasıyla Ankara’da Eras, Tipar, Barek, Terazi ve Replik reklam ajanslarında “masa”nın her yanında çalıştı. Bu süreç içinde Hacettepe, Gazi ve Bilkent Üniversitelerinde reklam ve tasarım konusunda misafir eğitmen, Tarım Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Anadolu Ajansı, TC GAP İdaresi, Unicon Danışmanlık, Deulcom, İletişim Sanatları Akademisi, İznik Akademisi, Bilsit Eğitim Kurumları ile British Council ve Ankara Reklamcılar Derneği’nde ise çeşitli seminer ve eğitimlerde eğitim uzmanı olarak dersler verdi.</p> <p>Ayrıca Ankara’da ABC Sanat Galerisinde Küratörlük, yine Ankara’da Tunalı Dersanesi, 3B Dersanesi, Yağmur Bulutları Ajans, Forum/Atis Fuarcılık, Likya Ajans, Kanka Ajans, Fil Ajans, Baraka Tasarım, Reksim Ajans, İmge Yayınları, Bilim ve Sanat Yayınları, Artek Otomotiv, Siyah/Beyaz sanat galerisi ile İstanbul’da Kaygun Film, Impact Ajans, Okay Ajans, Gria Ajans, Master Print, Pacific Alarm, Sırdaş Plastik, Arı Lokum firmalarına danışmanlık, metin yazarlığı, iş geliştirme, fizibilite raporu hazırlama, kurumsal kimlik ve kültür danışmanlığı, müşteri ilişkileri, strateji ve kriz yönetimi ile marka ve proje yönetmenliği yaptı

Hasan Hüseyin

Hasan Hüseyin

Animasyoncu

Hasan Hüseyin animasyon alanında çalışmalarını Berk Medya’da sürdürmektedir. FLASHTV, OSTİM TV, IŞIK TV, Japonyadaki Türkiye Belgesel TRT (İzYapım), ART, FASHIONTV, ATV, TRT kurum kuruluşlarında geçmiş yıllarda önemli çalışmalara imza atmıştır.</p> <p>Final Cut - Avid -Premiere -Edius -Sony Vegas –C4D -3ds max –Lightwave3D –<br /> After Effects -Photoshop -İllustrator programlarını ileri derecede bilmektedir.</p> <p>Kurgu montaj konusunda deneyimli Hasan Hüseyin İngilizce biliyor. Kara kalem resim yapmayı ve fotoğraf çekmek hobileri arasındadır.

SERTAÇ TAŞDELEN

SERTAÇ TAŞDELEN

Aris Bilgisayar CEO / Web Yazılım Uzmanı

Ankara doğumlu (1989) Sertaç Taşdelen, önce Fatoş Abla Kolejinde daha sonra da Gazi Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünden mezun oldu. Şuan Aris Bilgisayar kurucu ortağı ve CEO görevinde çalışma hayatına devam etmektedir.

BAYRAM KAYGUSUZ

BAYRAM KAYGUSUZ

Oyuncu, Sunucu, Spiker ve Seslendirmen

2000 yılında oyunculuk hayatına başlayarak birçok dizi, reklam, sinema filmi, kısa filmlerde başrol ve anacast oyunculuğu yaptı. 2016 yılında uluslararası kısa film yarışmasında başrolünü oynadığı ‘’şafak vakti emeğin zaferi’' adlı kısa filminde birincilik ödülü kazandı. Türk telekom reklam filmi, unutma beni, deniz yıldızı, beni affet, beni bırakma, esaretim sensin, behzat ç. gibi dizilerde bölüm ve anacast oyunculuğu yaptı. İstihbarat mezarsız ölüler internet dizisinde başrol, merdümgriz kısa filmde başrol ve zorba adlı sinema filminde başrol paylaştı. Eylül-ekim ayında vizyona girecek ‘’rastlantı ‘’ sinema filminde amca karakterini canlandırdı. Başkent iletişim akademisinden, diksiyon, seslendirme, sunuculuk –spkerlik eğitimi aldı. Adnan menderes üniversitesinde, drama eğitmenliği ,eğitici eğitimi aldı. Başkent üniversitesinden eğitim koçluğu eğitimi aldı. 2004 yılından itibaren ,birçok kurum ve kuruluşlarda ,halk eğitim merkezlerinde diksiyon eğitimi vermektedir. Ankara şehir sanatlarında diksiyon eğitimi vermiş ayrıca tiyatro oyunculuğu yapmıştır. 2017 yılından itibaren başkent örnek kolejinde drama ve diksiyon eğitimleri vermektedir..

RABİA SONGUR

RABİA SONGUR

Avukat

Mersin’de doğan (1990) Rabia Songur, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. KTO Karatay Üniversitesi’nde özel hukuk yüksek lisansı yaptı.</p> <p>Konya barosunda avukatlık stajı yapan Songur, özel bir hukuk bürosunda çalıştı.</p> <p>Songur’un “Aile hukukunda boşanma nedenleri” konulu staj tezi bulunuyor.</p> <p>Yüksek lisans kapsamında Songur’un, yazdığı makaleler şunlar:</p> <p>-İş sağlığı ve güvenliği nedeniyle çalışmaktan kaçınma hakkı,</p> <p>-İşe iade davalarının sonuçları,</p> <p>-Bağımsız denetime tabi olan şirketlerin denetimi,</p> <p>-Ticari işletmenin devri,</p> <p>-Borçlar hukukunda muvazaa,</p> <p>-Karşılıksız çek keşide etmenin sonuçları,</p> <p>-İş hukukunda kıdem tazminatı uygulaması,</p> <p>-Sigorta hukukunda tazminat ödeme yükümlülüğü,</p> <p>-Nafaka çeşitleri ve kriterlerinin belirlenmesi.</p> <p>Avukat Songur’un ilgi alanları arasında medeni, idare, icra ve iş hukuku bulunuyor.</p> <p>Halen AS Hukuk Bürosu adı altında ortağı İlknur Ayan ile birlikte serbest avukatlık yapan Rabia Songur, orta derecede İngilizce biliyor.<br /> MYA projesindeki hukuk danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

ZEYNEP ÖZDEMİR

ZEYNEP ÖZDEMİR

Eğitmen

1983 Ankara doğumlu. Keçiören Kalaba Lisesi mezunu. Eğitim hayatı boyunca aktif olarak 12 yıl, 8 yılı amatör 4 yılı profesyonel olmak üzere yıldız milli lisanslı voleybol oynadı. 2001 yılında ticari hayata başlayıp ilk iş deneyimi Tesla Eğitim Kurumlarında yöneticilik oldu. 2003 – 2006 yılları arasında Gimat Toptancılar Sitesi Zargun Gıda A.Ş ICA Fresh İç Anadolu Bölge Müdürlüğü ve aynı firmanın Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz ana bayiliğinin işletmesini yapmıştır. 2006 yılında emlak sektörüne başlayıp Özdemir Emlak olarak Keçiören Subayevleri, Kamilocak Mahallesi olmak üzere aktif 12 yıl boyunca hizmet vermiş bulunmaktadır. Bu zaman zarfı boyunca 11.03.2008 Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Eğitim Müdürlüğü Emlak Danışmanlığı Kurs sertifikası, 10.01.2015 Kırıkkale Üniversitesi ve Ankara Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Sertifikası ve 09.04.2019 Ankara Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Emlak Akademisi İktisadi İşletmesi Mesleki Yeterlilik Belgesi olan Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Eğitim Seminerini bitirmiş olup, orta seviyede İngilizce ve bilgisayar eğitim programlarına katılıp aynı zamanda halen aktif olarak Keçiören Esertepe Bölgesinde Özdemir Emlak işletme sahibi olarak hayatına devam etmektedir.

FADİME KOYUNCU

FADİME KOYUNCU

Görsel Yönetmen

Fadime Koyuncu, Malatya Atatürk Kız Lisesinden 2005 yılında mezun oldu.</p> <p>Çalışma hayatına Ankara Life Dergisi’nde dizgici olarak başlayan Koyuncu, Ankara’da Print Reklam Ajansı’nda grafik tasarımcı olarak görev yaptı.</p> <p>Koyuncu, Konya Vizyon Dergisi’nde grafik tasarım, dizgi ve görsel sanatlar alanında çalışmalar yaptı.</p> <p>Fadime Koyuncu, Berk Medya ve Mesleki Yeterlilikler Akademisi’nde görsel yönetmen ve grafik tasarımcı olarak çalışıyor.</p> <p>İki çocuk annesi olan Fadime Koyuncu İngilizce biliyor.<br /> Koyuncu Mesleki Yeterlilik Akademisinde ve Berk Medya şirketinde grafik tasarımcı olarak çalışmalarına devam etmektedir.<br /> GÜÇSAN MAKİNA A.Ş. bünyesinde 1978-1985 yılları arasında imalat şefliği görevi alan Çerçi, makina imalat ve otomobil yedek parçası üretimi yaptı.</p> <p>Daha sonra, GÜRİŞ MAKİNA MONTAJ A.Ş.’de Çelik konstrüksiyon imalat şefliği hizmetinde bulunan Yaşar Çerçi, 1986-1992 yılları arasında ÇERÇİLER KAUÇUK San. Ltd. Şti. İmalat Müdürlüğü görevini yürüttü.

MURAT ALICI

MURAT ALICI

Sistem Mühendisi

Ankara’nın Şereflihoçhisar ilçesinde doğan(1981) Murat Alıcı, lise öğrenimini Yenimahalle Teknik Lisesinde Elektrik teknikeri olarak tamamladı.</p> <p>Alıcı, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Uluborlu MYO Bilgisayar Donanımı Bölümü’nden mezun oldu.</p> <p>Meslek hayatına bilişim sektöründe devam etmeye karar verdi ve bu yönde yurtiçi ve yurtdışı başta olmak üzere profesyonel anlamda sertifikasyon süreçlerini tamamladı.</p> <p>Almanya da SGI HPC ve Fransa da Quantum Library eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.</p> <p>2008-2013 yılları arasında yurtdışında Türkmenistan, Azerbaycan ve Nijerya gibi teknolojik altyapının inşa edildiği ülkelerde uluslararası alanda bilgi işlem faaliyetlerine çalıştığı firmada destek sağladı.</p> <p>2013 yılında veri yönetimi ve yedekleme sistemlerine profesyonel anlamda destek vererek kariyerine bu iş sahası ile yön verdi.</p> <p>Halen, Türkiye'nin önde gelen bilişim firmalarının bilgi işlem yöneticiliği ve sistem mühendisliği alanında çalışmalarına devam ederken, MYA sisteminin geliştirilmesi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.<br /> İzmir-Menemen Endüstri Meslek Lisesinde atölye şefliği, koordinatör Müdür Yardımcılığı(3308 Çıraklık ve Mesleki Eğitim) ile Teknik Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Durmuş, 1991 yılında Ankara Yapı Meslek ve İnşaat Teknik Lisesine tekrar atandı. Emekli olduğu 2006 yılına kadar Yapı ve Yapı Ressamlığı Bölümlerinde malzeme bilgisi, betonarme, meslek ve teknik resim, yapı işletmesi ve işletme bilgisi dersleri verdi. Çanakkale Seramik’te“ Seramik Ustası Yetiştiriciliği“, Işıklar Tuğla’da“ Taban ve kaplama tuğla ustası yetiştiriciliği “kurslarında öğretmenlik yaptı.</p> <p>Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans yapan ve emekli olduktan sonra inşaat sektöründe tasarım ve uygulamacı olarak çalışan Durmuş, 2010 yılından itibaren özellikle inşaat iş kolunda ‘’Mesleki Eğitim Belgesi’’ eğitimlerinde eğitici ve Teknik Uzman olarak hizmet verdi.